YANLIŞ SİGORTA UYGULAMALARINA İLİŞKİN KAYITLARI DÜZELTME/SORGULAMA

Türkiye’de sigorta ile ilgili işlemlerin yapılması ve takibinin gerçekleştirebilmesi konusunda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi yetkilendirilmiştir. İnternet sitesi üzerinden kişilere birçok konuda işlem yapmasına imkan tanıyan sigorta bilgi ve gözetim merkezi aynı zamanda yanlış sigorta uygulamalarına ilişkin kayıtları düzeltmeye sorgulama hizmetinize online olarak sunulmuştur.

Sigorta uygulamalarında yapılan yanlış uygulamalarda ve  kişilerin yapacağı itirazların takibi gerçekleştirilebilir. Bu tür durumlarda kişilerin önceden ilk olarak sorun yaşaması gerekmektedir yaşanılan sorun sonrasında kişiler tarafından yapılacak itirazlar neticesinde sigorta firması ve yetkili kurumlar tarafından konu ile ilgili inceleme başlatılacak ve işlemler sonuçlandırılacaktır. Bu süre içerisinde kişileri konu ile ilgili takipte bulunabilmesi için yanlış sigorta uygulamalarına ilişkin kayıtları düzeltme sorgulama hizmetinden yararlanması gerekmektedir.

1

Bu bölümde sorgulama yapılabilmesi için yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Bilgi girişi yapıldıktan sonra kişilerin işlemi ile ilgili son durum görüntüleri. Bilgi girişinde kişilerin hem kendi Kimlik bilgilerini hem de itiraz yapılan sigortanın kimlik bilgilerine girmesi gerekmektedir Bu nedenle detaylı olarak bilgi girişi yapılmalı ve sonrasında açılacak ekran üzerinden inceleme yapılmalıdır.

Kişilerin kolay bir şekilde sorgulama yapabilmesi ve güvenliğinin sağlanması amacıyla form hazırlanarak kullanamazsın olduğu için herhangi bir sorun yaşanmadan kişiler işlemlerinde tamamlayabilmektedir. İlgili ekranda sadece bilgi giriş ayında yapılması yeterli olması da bu konuda kolaylık sağlamaktadır. İlgili sayfaya ulaşmak ve işlem yapmak isteyenlerin aşağıdaki bağlantıya tıklaması yeterlidir.

<<SORGULAMA LİNKİ>>