TRAMER SORGULAMA YAPTIRMALI MIYIZ?

Kişilerin tramer sorgulama olarak sunulan hizmetlerden yararlanma noktasında soru işaretleri olabilmektedir. Aracın sadece dıştan görüntüsüne bakılarak aracın alınması çoğu zaman mağduriyet yaşatabilmektedir. Özellikle kazalı bir araç almak istemeyen kişilerin mutlaka tramer sorgulaması yapması ve aracı da uygun bir ustaya göstermesi gerekir.

Tüm Kazalar Tramer İle Öğrenilir Mi?

Tramer sorgulama da tüm kazaların yer almaması nedeniyle araçta kayıt dışı herhangi bir kazanın olup olmadığını da usta tarafından kontrol edilmesi en önemli detaylardandır. Bu açıdan kişilerin tramer sorgulama yaptırmalı mıyım gibi sorulara sahip olmaması ve mutlaka araç almadan önce araç ile ilgili tüm kontrolleri yaptırması gerekmektedir.

Tramer Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tramer sorgulama işlemlerinin çok cüzi bir ücret karşılığında yapılması bu konuda herhangi bir soru işaretinin oluşması için de önleyicidir. Bu açıdan sizler de mutlaka tramer sorgulama işlemlerini yaparak bu konuda kendimizi garanti altına almalısınız. Araçlar için tramer sorgulama yapmak isteyen kişilere cep telefonlarının SMS bölümüne araç plakasını yazarak mesajı 5664’e göndermesi yeterlidir. Kısa mesaj olarak gönderilecek bu talebi ardından servis tarafından araca ait son kaza bilgileri yine mesaj olarak gönderilecektir.

1

Sunulan bu hizmetler sayesinde sizler de kolay bir şekilde araçların kaza konusundaki güncel durumunu öğrenebilirsiniz. Yapılacak işlemlerde Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi tarafından resmi olarak tüm bilgiler Kullanıma sunulmaktadır.