TRAMER SORGULAMA ÜCRETİ NE KADAR?

Kişilerin araçların kaza durumu hakkında bilgi alabilmesi amacıyla yaptığı tramer sorgulamaları ücretlidir. Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan bu hizmetlerde kişilerin her bir sorgulama için 5 Türk Lirası işlem ücreti ödemesi gerekmektedir. Bu açıdan araçların kaza durumları hakkında bilgi almak isteyen kişilerin ücret konusunda da işlemlerin kaç Türk Lirası üzerinden yapıldığını bilmesi gerekmektedir.

Online olarak herhangi bir şekilde sorgulama yapılamasa da son dönemlerde kişilerin aynı bilgilere internet üzerinden ulaşabilmesi adına Sigortam 360 adı ile yeni hizmet sunulmuştur. Site üzerinden yapılan sorgulamalarda da yine kişilerin ücret ödemesi gerekmektedir. İlgili sorgulama işlemlerini yapmak isteyenlerin sorgulama hakkı satın alması gerekirken sorgulama hakkı 4 Türk Lirası ile ücretlendirilmiştir. SMS üzerinden sorgulama yapmaya göre Sigortam 360 internet sitesi üzerinden sorgulama yapmak çok daha pratik bir yöntemdir.

Kişilerin 2 sistem üzerinden yapacağı sorgulamalarda da aynı kaynak kullanıldığından dolayı alınan sonuçların farklı olması gibi bir durum söz konusu değildir. 2 sistem üzerinden de kişiler aynı bilgiye ulaşarak araçlar hakkında istediği bilgileri öğrenebilmektedir.

Tramer sorgulama konusunda ücretlendirme belirtildiği gibi sabitlenmiş durumdadır. Ücretsiz bir şekilde herhangi bir yöntem ile araçların kazaları hakkında bilgi alınması mümkün değildir. Bu nedenle tramer sorgulama yapmak isteyen kişilerin mutlaka işlem ücretleri ödemesi gerekmektedir.

kaza