TRAMER POLİÇE SORGULAMA

Araçların yaptığı kazalar sonrasında kazalar ile ilgili kayıtlar tramer sisteminde tutulmaktadır. Önceden tramer resmi internet sitesi üzerinden yapılabilen tramer sorgulama işlemleri artık Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi sistemine aktarılmış ve bu sistem üzerinden sorgulamalar yapılabilmektedir.
Araçlar için yapılabilecek sorgulamalardan bir tanesi de tramer poliçe sorgulama işlemleridir. Kaza yapan araçların herhangi bir poliçesi olup olmadığını öğrenmek, trafik sigortası ya da özel kaskosunu bulunup bulunmadığını görmek için tramer poliçe sorgulama yapılabilir. Araçlar için yapılacak poliçe sorgulama işlemleri için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi internet sitesi üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanılması yeterli olacaktır.
Poliçe sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için site üzerinden poliçe sorgulama hizmetine giriş yapılması gerekir. Hizmete tıklanmasının ardından ise ekranda yer alan giriş bilgileri kullanılarak gerekli bilgiler forma girilmelidir. Böylece kişilerin poliçeleri ile ilgili bilgiler ekranda alacaktır. Yer alan bilgiler üzerinden yapılacak olan inceleme ile birlikte araçların poliçesinin ne zaman yaptırıldığı, ne zaman sona ereceği veya geçerlilik durumu görüntülenebilmektedir. Tüm araç sahipleri tramer poliçe sorgulama yaparak bu konuda gerekli olan poliçe bilgilerine ulaşabilmektedir.
Tramer bilgileri kapsamında araçların kaza durumları da öğrenilebilmektedir. Online olarak yapılacak bir işlem olmadığı için bu konuda SMS servisi üzerinden bilgi alınması gerekmektedir. tramer sorgulamaları için araç plakasının yazılarak 5664’e gönderilmesi gerekir. Bu sayede kaza bilgileri de öğrenilebilir.