TRAMER KM SORGULAMA

Araçlar için kayıt sistemi oluşturan ve kaza gibi durumları kayıt altına alan tramer sistemi aynı zamanda araçlar için çeşitli konularda bilgi sağlamaktadır. bu konuların başında ise kilometre bilgisi gelmektedir. ikinci el araç alan kişilerin yapacağı sorgulama sayesinde aracın kilometresinde herhangi bir oynamanın olup olmadığını görmek mümkündür. Bu açıdan hem bilgi vermesi hem de vatandaşların mağdur duruma düşmemesi adına Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan tramer sorgulama işlemleri son derece yararlı olmaktadır. tüm araçlar için vatandaşlar tramer KM sorgulama yapabilir ve aracın kilometre bilgisini öğrenebilir.

Yeni alınacak sıfır araçlarda araç açısından herhangi bir problem yaşanmasına gerek kalmadığı gibi ikinci el sektöründe mağduriyetler oldukça sık görülmektedir. Bu aıdan ikinci el araç almayı düşünen vatandaşlar online olarak araçlar hakkında sorgulama yapabilir. araçların en çok şüphe duyulan bilgisi ise kilometredir. kilometrede oynanma yapılması çok kolay olduğu için vatandaşların bu konuda sorgulama yapması gerekir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi aracılığı ile sunulan tramer KM sorgulama hizmeti ile birlikte araçların kilometrelerin doğru olup olmadığını öğrenebilir.

Bunun için araç hasar kaydı sorgulaması yapılması gerekir. bu kayıt sorgulaması ile birlikte araçların hangi kilometrelerde kayıt altına alındığı öğrenilebilir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden yapılacak olan tramer KM sorgulama işlemleri 4 Türk Lirası ile ücretlendirilmektedir.