TRAMER KİLOMETRE SORGULAMA

Kişilerin araçlar hakkında yapabileceği sorgulamalar arasında tramer kilometre sorgulama da bulunmaktadır.  Tramer kilometre sorgulama işlemleri yapıldığında araçların kayıt altına alınan son kilometre bilgisi öğrenilebilmektedir.

Kilometre bilgisi öğrenildikten sonra ise kilometre tarihine göre araç üzerinde kilometrenin orijinal olup olmadığı kolay bir şekilde görülebilmektedir. Kişilerin araç almadan önce bu işlem sayesinde aracın kilometresinde herhangi bir oynamanın olup olmadığı kontrol edilebilmektedir.

Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan hizmetlerde SMS üzerinden alınan bilgiler sayesinde kişiler tramer kilometre sorgulama işlemlerini yapabilmektedir.

Tramer kaydı sorgulama konusunda işlem yapmak isteyen kişilerin detay yazarak araç plakasını 5564’e  göndermesi yeterlidir.  Sisteme gönderilecek mesaj sonrasında araç hakkındaki detaylar kişilere mesaj yoluyla gönderilecektir.

Genel bilgilerin ardından tüm detaylar netleşecek ve kişiler ihtiyaç duyduğu bilgileri öğrenmiş olacak.  Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan bu hizmetlerde kişilerin her mesaj için 5 Türk Lirası işlem ücreti ödemesi gerekmektedir.  kişilerin sunulan hizmetlerden yararlanma noktasında ücretlendirmeye de dikkat etmesi gerekmektedir.  Tramer kilometre sorgulama olarak adlandırılan hizmetlerde Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi’nin yanı sıra Sigortam 360 adı verilen özel servis de kullanılabilmektedir.  Sigortam 360 servisi  Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi tarafından desteklenmektedir.

km