TRAMER KAYDI SORGULAMA

Tramer kaydı sorgulama işlemleri için vatandaşların online olarak herhangi bir bilgi alması mümkün değildir. Bu nedenle araçların kaza durumlarını öğrenmek için tramer kaydı yapmak isteyen kişilerin SMS üzerinden talepte bulunması gerekmektedir. SMS aracılığı ile yapılan işlemler ücretli olduğu için tramer kaydı işlemleri için vatandaşların ücret ödemesi de gerekmektedir.

Tramer kaydı işlemlerinde vatandaşların SMS üzerinden araç plakasını yazarak 5664’e göndermesi gerekmektedir. Bu şekilde yapılacak olan işlemler doğrultusunda herhangi bir sorun yaşanmadan aracın kaza durumu hakkında bilgi alınabilmektedir. Sistemde kayıtlı olan tüm kaza bilgileri detaylı olarak tramer kaydı sorgulama yapan kişilere mesaj olarak gönderilmektedir.

tramer kaydı sorgulama sonucunda gelen mesajda aracın hangi tarihlerde kaza yaptığı, araç üzerinde ne kadarlık bir hasar oluştuğu gibi tüm detaylar görüntülenebilmektedir. Bu açıdan sizler de tramer kaydı sorgulama için belirtilen şekilde mesaj atabilirsiniz. SMS hizmetinde operatörün herhangi bir önemi yoktur ve ücretlendirme tüm operatörler için aynı şekildedir. tramer kaydı sorgulama yapmak isteyen kişilerin işlem ücreti olarak 4 TL ödemesi gerekmektedir. İlgili ücret hatlar üzerinden tahsil edilmektedir.

tramer kaydı sorgulama hizmeti Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi2nin SMS servisi üzerinden yapılmaktadır. İlgili serviste sadece tramer kaydı sorgulama hizmeti değil, araçlar için yararlanılabileceğiniz pek çok hizmet bulunmaktadır. Bu açıdan farklı konularda sorgulama yapmak isteyen kişiler ilgili hizmetlere göz atarak bilgi alması gerekmektedir.