TRAMER İTİRAZ İŞLEMLERİ

Tramer, araçların yaşadığı kazaların sonrasında kayıt altına alınan hasar bilgilerini kapsamaktadır. Sigorta firmaları ve tutanaklar aracılığı ile elde edilen bilgilere dahilinde, araçların hangi tarihte kaza yaptığı, yaşanan kaza sonucunda aracın ne kadarlık bir hasar aldığı ve maddi olarak meydana gelen hasarın tutarı, tramer sayesinde öğrenilebilmektedir. Araç sahipleri ya da araç almayı düşünen kişiler tramer sorgulama yaparak bu konuda gerekli olan tüm bilgileri öğrenebilmektedir. Tramer konusunda vatandaşların bizzat yaptığı bir işlem olmadığı için zaman zaman sistemsel ya da tutanaklarda hatalar meydana gelebilmektedir. Bu tür durumlarda tramer için düzeltme talebinde bulunulması gerekmektedir. Yapılan tüm hatalar için tramer itiraz işlemleri başlatılması yeterli olmaktadır. Bu sayede eğer itiraz haklı bulunursa, araç için gerekli düzenlemeler yapılabilmektedir.

Tramer itiraz işlemleri için vatandaşların ilk olarak araçların tramer durumunu sorgulama yaparak öğrenmeleri gerekmektedir. tramer sorgulama işlemlerinde araç plakasının 5664’e gönderilmesi yeterlidir. Böylece gelen bilgiler üzerinden aracın hangi tarihlerde kaza yaptığını görerek kontrol edebilirsiniz. Bu sayede tramer bilgilerinin ilk olarak doğruluğunun kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer bilgilerde bir yanlış olduğunu düşünüyorsanız, tramer itiraz işlemleri sayesinde bu yanlışı düzeltmeniz mümkündür. Bunun için yine tramer konusunda yetkili kurumlara yazılı olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Kurumlara gittiğinizde tramer itiraz işlemleri hakkında nasıl bir yol izleyeceğiniz size anlatılacaktır. Böylece siz de tramer itiraz işlemleri sayesinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tarafından Yazıldı tramer
Etiketler

Yorumlar (4)

 1. Alihan diyor ki:

  Tremer kayıtlarına güvenmiyorum ben bir araç aldım temel katında 925tele hasar kayıtı görünüyor saşse sen sorguladım 12000tel görûnüyor benim başıma gelen ölü buniçin ne yapmalıyım artık temel kayıtlarına güvenmeyin hoçakalın

 2. Ali Gökyazı diyor ki:

  TRAMER kayıtlarına güvenin, en iyi sonucu şasi numarası ile yapılan sorgudan alırsınız.

  “temel katı” ne bilmiyorum, ilk defa duyuyorum. Temel katına veya temel kayıtlarına güvenmeyebilirsiniz.

 3. Erdal ÜNAL diyor ki:

  Erdal ÜNAL 15046108634 TCKN. 2006 yılında kaza geçirdim. aracım pert oldu. 22.06.2016 tarihinde yeni almış olduğum 2005 model hyundaı elentra marka aracıma zorunlu trafik sigortası yaptırmak istedim astronomik rakamlar çıktı. benim tramer kayıtlarımda bir problem olduğunu düşünüyorum. eşimin aracıyla kazaya karıştım ama ben suçlu değildim. şahsıma düzenlenmiş bir %40 ceza olduğu söylendi. kayıtlarda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. gerekli incelemelerin yapılarak varsa hatalı olan kayıtların düzeltilerek tarafıma bilgi verilmesini talep ediyorum.

 4. Umut yaman diyor ki:

  2014 temmuz ayinda arac aldim sorguda hasar kaydi yok cikiyordu 2015 tembuz ayinda tekrar mesaj attim yine. Hasar kaydi yok cikiyordu 2016 temmuz ayinda aracimi satacak oldum 15000 tl hasar kaydi cikdi. Aracimin bedelini 10 000 tl dusurmek zorun da kaldim zararimi kim ödeyecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir