TRAMER HASAR DOSYA SORGULAMA

Araçların yaptığı kazalar sonrasında kaza ile kapsamlı bir araştırma yapılmakta ve tutanaklar tutulmaktadır. Bu tutanaklar sonrasında aracın aldığı hasar detaylı bir şekilde belirlenirken bu hasar doğrultusunda sigorta firması tarafından işlemler gerçekleştirilmektedir.

Aracın sigortası bulunuyorsa bu konuda mağdur tarafın mağduriyeti sigorta tarafından getirilmektedir. Ayrıca araçlar için yapılan kaskolarda kaza sonrasında yaşanan maddi hasarın giderilmesi konusunda yardımcı olmaktadır. Kişilerin yaptığı kazalar kayıt altına alınmakta ve daha sonraki yıllarda da sorgulama yapılarak kaza bilgileri öğrenilmektedir.

Araçların kaza konusunda resmi durumunu öğrenmek isteyen kişilere Tramer hasar dosyası sorgulama yapması gerekmektedir. Tramer hasar dosyası sorgulama sayesinde kişiler kolay bir şekilde araç kaza bilgilerini öğrenebilmektedir. Bu konuda önemli olan detay araçların kaza bilgilerinin sistemde yer almasıdır. Eğer yapılan kazaların resmi olarak bildirimi gerçekleşmemişse tramer hasar dosya sorgulama ile bu kaza hakkında bilgi alınması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle yapılan sorgulamalar sonucunda herhangi bir bilgi alınmamışsa aracın kesinlikle kazasının olmadığı anlaşılmamalıdır. Bu bakımdan sorgulama gibi araçlar için kontrolünün yapılması da oldukça önemlidir.

Araçlar için tramer hasar dosya sorgulama yapmak isteyen kişilerin araç plakasını yazarak 5664’e mesaj göndermesi yeterli olacaktır. Sisteme gönderilen mesaj sonrasında kişiler araçların kaza bilgileri mesaj ile gönderilmekte ve bilgi alınması sağlanmaktadır. Sizler de istediğiniz araç için kolay bir şekilde sorgulama yapabilirsiniz. Araçlar için yapılan tramer kaydı sorgulama işlemlerinde kişilerin 5 Türk Lirası işlem ücretini ödemesi gerekir.

tramer