TRAMER DÜZELTME TALEBİ

Araç kaza kayıtlarının tutulduğu tramer sisteminde zaman zaman hatalar meydana gelebilmektedir. Gerek tutanakların tutulması sırasında gerekse de tutanakların dijital ortama aktarıldığı sırada görevli personeller tarafından yapılan hatalar sonucunda yanlış bilgiler ekranlara yansıtabilmektedir. Bu tür durumlarda düzeltme talebinde bulunulması yeterli olmaktadır.

Tramer kayıtlarını inceleyecek olan vatandaşlar herhangi bir yanlış olduğunu gördüğünde tramer düzeltme talebi sayesinde konudaki gerekli işlemlerin yapılmasını sağlayabilmektedir. Bu açıdan herhangi bir yanlış sonrasında vatandaşların mağdur olması mümkün olmadığı gibi kolay bir şekilde yanlış olan bilgiler düzeltilecektir. Düzeltme talebinde bulunmak isteyen vatandaşların öncelikle tramer hasar kaydı sorgulama yapması gerekmektedir. Yapılacak olan tramer hasar kaydı sorgulama sonucunda ise o herhangi bir yanlışın olup olmadığı görülebilecek ve bunun ardından düzeltme talebinde bulunulması mümkün olacaktır.

Tramer Kaydı Sorgulama İşlemleri

tramer kaydı sorgulama işlemleri için vatandaşların cep telefonları üzerinden sorgulama yapması gerekmektedir. Sorgulama işlemlerinde ilgili aracın plakasının yazılması 5664’e kısa mesaj olarak gönderilmesi yeterlidir. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan araç için gerekli bilgileri öğrenilebilecek ve bilgiler üzerine kapsamlı bir şekilde inceleme yapılabilecektir. tramer kayıtları oldukça kapsamlı olduğu için vatandaşların olası bir yanlışa göre dikkatli bir şekilde inceleme yapması gerekmektedir.  Yapılacak olan sorgulama işlemleri ücretlidir ve sorgulamalarda 4 TL işlem ücreti alınmaktadır.

TRAMER DÜZELTME TALEBİ İÇİN TIKLAYINIZ