TRAMER DÜZELTME TALEBİ

Araç kaza kayıtlarının tutulduğu tramer sisteminde zaman zaman hatalar meydana gelebilmektedir. Gerek tutanakların tutulması sırasında gerekse de tutanakların dijital ortama aktarıldığı sırada görevli personeller tarafından yapılan hatalar sonucunda yanlış bilgiler ekranlara yansıtabilmektedir. Bu tür durumlarda düzeltme talebinde bulunulması yeterli olmaktadır.

Tramer kayıtlarını inceleyecek olan vatandaşlar herhangi bir yanlış olduğunu gördüğünde tramer düzeltme talebi sayesinde konudaki gerekli işlemlerin yapılmasını sağlayabilmektedir. Bu açıdan herhangi bir yanlış sonrasında vatandaşların mağdur olması mümkün olmadığı gibi kolay bir şekilde yanlış olan bilgiler düzeltilecektir. Düzeltme talebinde bulunmak isteyen vatandaşların öncelikle tramer hasar kaydı sorgulama yapması gerekmektedir. Yapılacak olan tramer hasar kaydı sorgulama sonucunda ise o herhangi bir yanlışın olup olmadığı görülebilecek ve bunun ardından düzeltme talebinde bulunulması mümkün olacaktır.

Tramer Kaydı Sorgulama İşlemleri

tramer kaydı sorgulama işlemleri için vatandaşların cep telefonları üzerinden sorgulama yapması gerekmektedir. Sorgulama işlemlerinde ilgili aracın plakasının yazılması 5664’e kısa mesaj olarak gönderilmesi yeterlidir. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan araç için gerekli bilgileri öğrenilebilecek ve bilgiler üzerine kapsamlı bir şekilde inceleme yapılabilecektir. tramer kayıtları oldukça kapsamlı olduğu için vatandaşların olası bir yanlışa göre dikkatli bir şekilde inceleme yapması gerekmektedir.  Yapılacak olan sorgulama işlemleri ücretlidir ve sorgulamalarda 4 TL işlem ücreti alınmaktadır.

TRAMER DÜZELTME TALEBİ İÇİN TIKLAYINIZ

Tarafından Yazıldı tramer
Etiketler

Yorumlar (5)

 1. Halil diyor ki:

  Yemisim trammerinizi.sanki cok iyi yapiyosunuz.degisen parcalarin fiyatlarini yazin iscilik paradinida yaziyosunuz miktar kabarik cikiyo.milletin onune engel oluyosunuz.sirf msj paradi alalim diye milletin hayatlarini karartiyosunuz.agir hasar kaydi yok toplama fiyatlarla aracin yari fiyati hasar gozukuyo.millette sanki bu arac pert mis gibi bakiyo.yaptiginiz is is d3gil.yaziklar olsun size

 2. Halil diyor ki:

  Cok dogru goruyosunuz ya kendinizi madem arac bilgileri sizde niye yanlis.arac 2012 model sizde 2001de trafige cikmis gozukuyo.o tarihte 3 yildir kaskolu gozukuyo.cok dogrusunuzya.millette size inaniyo.milleti dusunuyosunuz madem arac sahiplerinide dusunun.yuksek fiyatta hasar kaydi gecirdiginiz araclari alin toplayin.ozaman samimiyetinize inanalim.

 3. Halil diyor ki:

  Hayatlari karartmada birebirsiniz.ben sahsen size hakkimi helal etmiyorum.magdur ettiniz beni arabami satamaz oldum.sirf sizin hasar kaydi bedellerini yuksek tutmanizdan.servisin iscilik parasi aldigini dahi hasar kaydina geciriyosunuz adaletmi bu.

 4. erol diyor ki:

  yeni bir araç aldım sigorta yaptırırken 2008 senesinde adıma olan traktörün 1.kademeden referansını veriyor fiyat3500 lere çıkıyor çözümü varmı teşekkürler.traktörle hiç kazam yoktur.

 5. Ekrem peker diyor ki:

  Merhaba. İki gün önce 2. El bir motor aldım. Hemen trafik sigortasını yaptırmak istediğimde çok yüksek hesap çıktı. Sebebini biraz araştırdığımda 2010 yılında sattığım araç satıştan 1 gün sonra 350 hasarlı kaza yapmış. Böyle olunca da yeni sisteme göre 550 yaklaşık çıkacak poliçem 1750 TL gibi çıkıyor imiş. Ben buna Nasıl çözüm bulabilirim acil. Teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir