TRAMER BİLGİSİ ÖĞRENME

Günümüzde sigorta mal varlıklarımıza gelebilecek her türlü zarara karşılık bulunması gereken bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu zorunlulukla insanlar mal varlıklarını güvence altına almak için çeşitli sigorta yöntemlerine başvurmakta ve bu alanda günden güne daha fazla güvence ve kolaylık beklemektedir.

Gelinen teknoloji sisteminde online sigortacılık ve sigorta ile ilgili prosedür işlemleri de kolaylıkla halledilebilmektedir. Tramer bilgisini öğrenme gibi işlemlerde bu online işlemler arasında en önemlilerinden ve gerekli olanlarındandır.

Tramer, yani Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi, bir araca ait tüm sigorta bilgilerinin toplandığı bir veri deposu sistemidir. Tramer sorgulaması ile araca ait tüm hasar bilgileri bugüne kadar gerçekleşen kaza bilgilerini ve aracın üzerinde yapılan sigorta işlemlerini görebilirsiniz. Tramer sorgulaması özellikle 2.El araç alımlarında yapılması gerekli hale gelen bir sorgulama olmuştur. Tramer sorgulaması üzerinden; araç hasar kaydı sorgulaması, mağdur bilgileri sorgulaması, araç trafik poliçesi sorgulaması, araç kasko poliçe sorgulaması, kaza sonrası araçta bulunan kusur oranları sorgulaması yapılabilmektedir. Böylece 2.El araç alırken satın alacağınız araçla ilgili bu önemli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tramer bilgi sorgulama işlemini online yapmak için aşağıdaki internet sitesine gidebilirsiniz. Bu siteye giriş yaptıktan sonra plaka ve sigorta kimlik numaranız ile sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Ayrıca sorgulamanızı plaka ve sigortalı vergi kimlik numarası ile de yapabilirsiniz. Yine sorgulamanızı plaka ve sürücü T.C kimlik numarası ile de gerçekleştirebilirsiniz.

KAZA TESPİT TUTANAĞI İÇİN TIKLAYINIZ