TRAFİK SİGORTASI RAPORLAR

Son yıllarda hızla gelişen teknoloji ile birlikte karayolları üzerinde yer alan araç sayısında her geçen gün hızla artış yaşanıyor. Özellikle otomobil teknolojisinde yaşanan bu hızlı gelişmeler yeni otomobil modellerinin trafikteki yerini almasını ve araç sayısında önemli artışlara yol açmasına neden oluyor. Ayrıca banka ve özel kredi kuruluşları desteği gibi çeşitli faktörler ile birlikte otomobil piyasasında son derece hareketli bir dönem yaşanıyor olması trafik sigortası açısından da son derece önemli bir hareketliliğin yaşanmasına yol açıyor.

Trafik Sigortası Nedir?

Türkiye’de trafik sigortası bir aracın trafiğe çıkabilmesi için araç sahibi tarafından yaptırılması gereken zorunlu bir araç sigortasıdır. Günümüzde araç sahipleri araç satın alımlarının ardından gerekli evrakları ile trafik sigortası hizmeti sağlayan sigorta şirketlerine başvuruda bulunarak yılda tek taksit şekilde ödeyecekleri yıllık trafik sigortalarını yaptırmaları gerekiyor. Ayrıca trafik sigortası geçerlilik süresi dolduğunda kesinlikle yenilenmesi gerekiyor ki aksi halde ağır cezai yaptırımlar ile karşı karşıya kalınabiliyor.

kaza

Trafik Sigortası Rapor Dökümleri

Türkiye’de araç sigortasında merkezi bir sistemde hizmet veren Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tüm sigorta şirketleri ve sigorta türleri ile entegreli olarak çalışıyor. Bu sayede Türkiye’deki trafik sigortası raporları ayrıntılı ve görsel yönden zengin içerikli olarak inceleyebilme imkanı bulunuyor. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi web portalı üzerinde bulunan ‘Trafik Sigortası Raporları’ aracılığı yıllık bazda, aylık bazda, adet bazında, dönemlik ve kümülatif gibi farklı kapsamlarda trafik sigortası poliçe uygulamalarına ilişkin ayrıntılı döküm bilgilerini grafik destekli olarak görüntüleyebilme imkanı bulunuyor.