TRAFİK POLİÇE SORGULAMA

Trafiğe çıkan araçların yaptırması zorunlu olan trafik sigortaları için online olarak sorgulama yapılarak bilgi alınabilmektedir. Araçların sigorta sürelerinin ne zaman sona ereceği ve geçerliliği hakkında bilgi almak isteyenler trafik poliçe sorgulama yapabilmektedir. Yapılacak olan trafik poliçe sorgulama ile birlikte araç için yapılan trafik sigortasının detayları görüntülenebilmektedir. Trafik poliçe sorgulama için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin internet sitesi üzerinden sunulan trafik poliçe sorgulama hizmetinden yararlanılması gerekmektedir.

Sitede yer alan trafik poliçe sorgulama formunun doldurulması ile birlikte poliçe bilgileri yayınlanacaktır. Fakat ilk olarak vatandaşların 3 farklı sorgulama tipinden birisini seçerek, uygun bilgileri girmesi gerekmektedir. Girilecek olan bilgiler dâhilinde yapılacak sorgulama sayesinde poliçe detayları görüntülenebilmektedir. Fakat trafik poliçe sorgulama işlemleri için girilen bilgilerin doğru olması gerekmektedir. Aksi halde sistem tarafından hata mesajı yayınlanacak ve işlemler tamamlanmayacaktır.

Trafik poliçe sorgulama yapılması için en basit bir şekilde yapılacak olan sorgulamada araç plakası ile araç sahibinin T.C. kimlik numarasının bilinmesi yeterli olmaktadır. Bunun yanında iki farklı daha sorgulama seçeneği bulunmaktadır. Sadece araç sahipleri için, trafik poliçe sorgulama için gerekli olan bilgilere sahip olan herkes online olarak trafik poliçe sorgulama yaparak bilgi alabilmektedir. Bu açıdan kolay bir şekilde bilgilere erişmek mümkündür.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sağlanan veriler üzerinden yapılan sorgulama işlemlerinden tüm vatandaşların yararlanması mümkündür. Üstelik işlemler ücretsiz olarak yapılabilmektedir.

TRAFİK POLİÇE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ