TRAFİK CEZASI TAKSİTLENDİRME

Trafik cezası alan vatandaşlar için devlet tarafından yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte cazip imkanlar sunulmuştur. Özellikle ceza alındıktan sonraki 15 gün içerisinde cezaların ödenmesi halinde yüzde 25’lik bir erken ödeme indirimi uygulanmaktadır. Bu indirim ile birlikte trafik cezası alan vatandaşlar cezalarını daha uygun bir şekilde ödeyebilmektedir. Sadece erken indirim değil trafik cezalarında taksitlendirme de bulunmaktadır. 4 taksite kadar yayın yapılabilen bu taksitlendirme sonrasında vatandaşlar aldıkları cezaları daha kolay bir şekilde ödeme fırsatını yakalayabilmektedir.

Bu açıdan trafik cezası alan vatandaşların trafik cezası taksitlendirme ya da erken ödeme indiriminden yararlanması kendi menfaatleri ve istekleri doğrultusunda yapabileceği bir işlemdir. Online olarak trafik cezası sorgulama yapılarak trafik cezaları hakkında bilgi alınabilmektedir. Tüm vatandaşların online olarak yapabileceği trafik cezası sorgulamaları sayesinde araçlar üzerinde herhangi bir cezanın olup olmadığını kontrol etmesi ve ardından ödeme adımlarını takip ederek trafik cezalarını ödemesi mümkündür.

Trafik cezası ödeme konusunda GİB sitesi kullanılabilir. Sitede yer alan ödeme adımlarının takip edilmesi ile birlikte tüm trafik cezaları kredi kartı ile ödenebilir. Ceza ödeme konusunda kredi kartı dışında herhangi bir ödeme aracı bulunmamaktadır. Bu nedenle vatandaşların direk, kredi kartları üzerinden işlem yapması çok önemlidir. Bunun dışında online olarak da bankaların bankacılık sistemleri üzerinden cezalar ödenebilmektedir. Bu konuda da işlemler yapılabilir.