SMS TRAMER HASAR KAYDI SORGULAMA

Araçlar hakkında bilgi almak isteyen kişilerin araç kaza durumlarını öğrenebilmesi adına Tramer sorgulaması yapması gerekmektedir. Tramer sorgulama Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi tarafından sunulduğu gibi kişilerin SMS aracılığıyla öğrenebileceği bilgiler arasındadır ve SMS ücretli bir şekilde gönderilmektedir.

Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi kişilerin her biri sorgulama için 5 Türk Lirası işlem ücreti ödemesi gerektiği belirtilirken bu işlem ücreti direkt hatlardan tahsil edilmektedir. Kişilerin mobil olarak yapacağı sorgulamalarda araç plakasını tramer sorgulama hattına göndermesi yeterlidir. Tramer sorgulama servisi 5664 olarak belirlenmiştir.

Araç plakasını 5664’e gönderilmesinin ardından sistem tarafından araç plakası üzerinden araştırma yapılacak ve araç üzerinde herhangi bir kaza bilgisi bulunursa kişiler için bu kaza bilgileri mesaj ile gönderilecektir. Tramer servisi sorgulaması yaptıktan sonra bu bilgilerin incelemesinin ardından ise kazaların tüm detayları öğrenilmiş olacak ve aracın güncel durumu hakkında bilgi sağlanmış olacaktır.

Kişilerin araç almadan önce yapacağı araç tramer sorgulama işlemleri sayesinde aracın kazalı olup olmadığını öğrenebilmesi mümkün olduğundan dolayı özellikle kazalı araç almak istemeyen kişilerin mutlaka sorgulama yapması gerekmektedir. Sorgulama işlemlerinin 5 Türk Lirası gibi küçük bir rakam ile ücretlendirilmesi sorgulamaların yapılması konusunda kişileri teşvik etmektedir.

Sorgulamalar konusunda soru işareti bulunan kişilerin Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi internet sitesi üzerinden sunulan rehberi incelemesi yeterlidir. Rehberdeki kişilerin hangi konularda nasıl bir alabileceği ya da nasıl mesaj göndermesi gerektiği ile ilgili tüm işlemler anlatılmaktadır. Böylece kişiler zorlanmadan SMS üzerinden kolay bir şekilde tramer sorgulama yapabilecektir. Sizler de konuyla ilgili işlem yapmak adına belirtilen adımları takip edebilirsiniz. Böylece araç plakası üzerinden tüm kaza detayların öğrenmeniz mümkün olacaktır.

sms