SİGORTAM 360 ARAÇ SORGULAMA NE KADAR?

Araç sorgulama konusunda geçtiğimiz dönemlere kadar Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi tarafından hizmetler sunulurken bu konuda bir yeniliğe gidilmiş ve kurum tarafından desteklenen yeni bir oluşum açılmıştır. Sigortam 360 olarak adlandırılan bu yeni sistemden yararlanacak kişiler SMS yerine online olarak işlem yapma şansına sahiptir.

Kişilerin internet adresi üzerinden yapacağı işlemler ile bilgi alabilmesi büyük bir kolaylık sağladığı gibi istenilen zaman hemen araçlar hakkında bilgi almasını da kolaylaştırmaktadır. Üstelik Sigorta 360 üzerinden yapılan sorgulamalarda Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi SMS servisi ücretlerine göre daha az bir ücret ödenmesi yeterli olmaktadır. Sistem üzerinden yapılan sorgulama işlemlerinde kişilerin ilk olarak üye olması ve üyelik ile sisteme giriş yapması gerekir. Üyelik açan kişilerin yapması gereken diğer bir işlem ise sorgulama hakkı satın almaktır. Araçlar hakkında yapılacak her bir sorgulama 1 sorgulama hakkı ile ücretlendirilirken her bir sorgulama hakkı için kişilerin en başta 4 Türk Lirası ücret ödemesi gerekmektedir. Kişiler bir sorgulama hakkı da alabileceği gibi paketler halinde satılan sorgulama haklarından da yararlanabilmektedir.

4

Sistem üzerinden alınacak sorgulama haklarında kredi kartı üzerinden ödemenin yapılması yeterli olup işlemler ödeme başarılı bir şekilde tamamlandığından sonra sonlandırılmaktadır. Alınan sorgulama hakları kişilerin üyeliğine yüklenirken kişiler istediğin zaman araç plakası üzerinden sorgulama yapabilmektedir. https://www.sigortam360.com/ üzerinden siz de sorgulama yapabilirsiniz.