SİGORTA SUİSTİMAL İHBAR GİRİŞİ

Sigorta sözleşmelerinde sigorta firması tarafından karşılanacak olan haller detaylı bir şekilde belirlenmiş durumdadır. Bu nedenle vatandaşların sigorta firmaları üzerinden yapacağı işlemler de sözleşmeye uygunluk aranmakta, gerçekleşen olaylar bu açıdan incelenmektedir. Sigortada vatandaşlar sigorta üzerinden bir kazanç sağlamak amacıyla olayları farklı şekilde anlatabilmekte ve haksız kazanç sağlayabilmektedir. Bu tür durumların önlenebilmesi adına sigorta suistimal ihbar etme hattı kurulmuştur. İnternet üzerinden adsız bir şekilde de yapılabilecek olan bu ihbarlar sayesinde sigorta firmalarının hakları korunmaya çalışılmaktadır.

Sigorta suistimal ihbarında bulunan kişiler de sonradan sigorta soruşturma ihbar sonucunu öğrenebilmektedir. Bu işlem için sigortası suistimal ihbar girişinin yapılması ve portal üzerinden gereken adımların takip edilmesi yeterli olacaktır. Bu amaç doğrultusunda tüm sigorta soruşturma işlemleri online olarak yapılabilmektedir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sağlanmış olan bu hizmetler ile birlikte sigorta firmalarına karşı herhangi bir suistimalin yapılması önlenmekte ve bu sayede sigorta firmalarının hakları ile korunmaktadır.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan bu hizmet üzerinden yapılacak işlemler ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur. Bu açıdan herhangi bir ücret ödeme gerek kalmadan kolay bir şekilde bilgi alınabilecektir. Tüm vatandaşlar belirtilen imkandan yararlanarak, ihbar durumları ile ilgili bilgi alınabilir. Siz de bu açıdan hem ihbar yapabilir hem de sonrasında ihbar sonucunu sorgulayabilirsiniz.

SİGORTA SUİSTİMAL İHBAR GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ