SİGORTA ŞİKAYETİ NASIL YAPILIR?

Sigorta sektöründe kişilerin maddi hasarları sigorta şirketinden temin edebilesi bu konuda zaman zaman ihmallerin yapılmasına neden olabilmektedir. Bu tür ihmallerin önüne geçebilme kadına sigorta firmaları tarafından sigorta şikayeti yapılmasına imkan sağlanmıştır. Bu konuda vatandaşların çağrıları ve mesajları sigorta ihmallerinin önüne geçmesi söz konusudur ve bu nedenle çevresinde sigorta firmalarını dolandırmak ve ya kendi hatalarını sigorta kapsamına alarak maddi hasarı temin etmek isteyen kişilerin şikayet edilmesi gerekmektedir.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi internet sitesi üzerinden sunulan özel servis ile sigorta şikâyeti konusunda işlemler online olarak yapılabilmektedir. Bu bakımdan kişilerin herhangi bir kuruma gitmesine de gerek kalmayacak ve kolay bir şekilde bilgiler elde edilebilecektir. Sizler de sigorta şikayeti için ilgili servisi kullanabilirsiniz. Sigorta şikayeti ekranı şöyledir;

İHBAR

İlgili ekranda sigorta şikayeti için bir form hazırlanmıştır ve kişilerin formu kullanarak işlem yapması mümkündür. Bu açıdan sizler de sigorta şikayeti için aşağıdaki sorgulama linki üzerinden direk sigorta şikayeti sayfasına erişim sağlayabilir ve şikayetinizi kuruma iletebilirsiniz.

Sigorta şikayeti kuruma iletildikten sonra konuyla ilgili inceleme başlatılmaktadır. Sigorta mevzuatları dahilinde kişilerin bu konuda bir ihmali bulunuyorsa, kişilere cezai uygulamalar yapılabilmektedir. Bu bakımdan sigorta şikâyeti oldukça önemli olan ve önemsenmesi gereken bir hizmettir. İsteyen herkesin online olarak ilgili işlemlerini yapması mümkündür.

<<SORGULAMA LİNKİ>>