SEYAHAT SAĞLIK POLİÇE SORGULAMA

Seyahat çıkacak olan vatandaşlar, tatil sırasında yaşayacakları sağlık sorunlarına karşı önceden sigorta yaptırarak güvence sağlayabilir. Bu konuda sigorta firmaları tarafından seyahat, sağlık sigortası adı altında hizmetler sunulmaktadır. Bu açıdan talepte bulunan vatandaşlar istedikleri sigorta firması aracılığı ile bu konuda güvence sağlayabilmektedir. Seyahat, sağlık sigortası yaptıran kişiler için online olarak bilgi alınması için uygulamalar oluşturulmuştur. Bu sayede seyahat, sağlık sigortası yaptıran kişiler seyahat sağlık poliçe sorgulama yaparak sigorta detaylarına erişim sağlayabilir.

Seyahat sağlık poliçe sorgulama işlemlerinin yapılmasına imkan veren site, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden sunulmaktadır. Bu açıdan seyahat sağlık poliçe sorgulama işlemleri için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi sitesinin kullanılması gerekmektedir. Bu sayede sitede yer alan sorgulama formunun kullanılması ile birlikte sistem üzerinden bilgi sağlanması mümkündür. Özellikle poliçe geçerliliği gibi durumlar için poliçe sorgulanması gerekmektedir. Sorgulama ekranında kişilerin aile no, cilt no gibi detaylı kimlik bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Formda istenen tüm bilgilerin girilmesinin adından poliçe ile ilgili detaylar ekranda yer alacaktır. Bu açıdan herhangi bir sorun yaşanmadan kolayca bilgilere ulaşılması mümkündür.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sigortalar üzerine sunulan hizmetler sadece seyahat sağlık sigortası ile sınırlı değildir. Diğer sigortalar ile ilgili de aynı şekilde bilgi alınası mümkündür.

SEYAHAT SAĞLIK POLİÇE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ