PLAKADAN İSİM SORGULAMA

Araçların plakaları üzerinden araçlar hakkında bilgi alınması mümkün olduğu gibi araç sahipleri bu konuda koruma altına alınmıştır. Araç sahiplerinin bilgilerin güvenliği ve herhangi bir sorun oluşmaması adına sorgulamalarda kişi için herhangi bir sonuç yayınlanmamaktadır. Bu açıdan plakadan isim sorgulama gibi herhangi bir hizmet bulunmamaktadır. Vatandaşların plakadan isim sorgulama konusunda bir talebi bulunsa da vatandaşların güvenliğinin sağlanması ve hukuki yönden de sıkıntı yaratacağı için bu konuda bir hizmet sunulmaktadır. Plakadan isim sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar için herhangi bir hizmet geliştirilemediği için de işlem yapılması mümkün olmayacaktır.

Ne kadar plaka üzerinden isim sorgulama yapılaması mümkün değilse de plaka üzerinden çeşitli konularda bilgi alınması mümkündür. Özellikle e devlet kapısı üzerinden sunulan araç sorgulama sayesinde araçların çalıntı ve rehin gibi durumlarının olup olmadığı gibi bilgilere ulaşılması mümkün olacaktır. Ayrıca trafik cezası, vergi borçları içinde araç sorgulama hizmetleri geliştirilmiştir.  Bu sayede araç sahipleri araçları ile ilgili tüm işlemlerini internet üzerinden kolay bir şekilde yapabilmektedir.

E devlet kapısı üzerinden yapılacak olan işlemler için e devlet kapısı üyeliği ile giriş yapması gerekmektedir. Üyelik ile birlikte araç sorgulama sayfasına erişim sağlanması mümkün olacağı gibi sadece plakanın girilmesi ile birlikte kolayca bilgilere erişim sağlanabilmektedir. Tüm vatandaşlar araç sorgulama yapabilir.

PLAKADAN ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ