OGS KAÇAK GEÇİŞ SORGULAMA

OGS aboneleri tarafından yapılan geçişlerde herhangi bir sorun olmamasına rağmen, OGS abonesi olmayan kişiler, bu konuda kaçak geçiş yapması halinde online olarak sorgulama yaparak bilgi alabilmektedir. OGS kaçak geçiş olarak adlandırılan bu geçiş için OGS kaçak geçiş sorgulama yapılması gerekmektedir. OGS kaçak geçiş sorgulama işlemlerinin yapılması için kişilerin OGS – KGS kaçak geçiş sorgulama sayfası hazırlanmış durumdadır ve bu bakımdan direk bu sayfaya giriş yapılması ile birlikte gerekli olan işlemlerin yapılması mümkün olmaktadır.

OGS kaçak geçiş sorgulama sayfası üzerinden yapılacak olan sorgulama işlemlerinde vatandaşların araç plakasını ilgili sorgulama alanına girmesi gerekmektedir. Bu bakımdan OGS kaçak geçiş sorgulama işlemlerinde sadece plaka bilgisi yeterli olmaktadır. Plakanın girilmesi ile birlikte herhangi bir kaçak geçişin olup olmadığı öğrenilebilir. Bu açıdan tüm araç sahipleri istedikleri zaman online olarak belirtilen işlemleri yapabilir. Üstelik tamamen ücretsiz olan bu hizmet sayesinde herhangi bir ek işlemin yapılmasına da gerek yoktur. Direk ilgili sayfaya giriş yapılması yeterli olacaktır.

OGS kaçak geçiş sorgulama işlemlerini yapmak isteyen vatandaşlar aşağıdaki bağlantıyı takip ederek, direk ilgili sorgulama alanına ulaşabilir ve plakayı girebilir. OGS dışında HGS için de aynı şekilde sorgulama yapılarak herhangi bir kaçak geçişin yapılıp yapılmadığını öğrenebilmesi mümkündür.

OGS KAÇAK GEÇİŞ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ