OGS BAKİYE YÜKLEME

OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından kontrolü sağlanan ücretli köprü ve otoyol geçişlerinde kolaylıkla ve hızlı bir ödeme yapılmasını sağlayan sistemdir. Bu sistemde geçiş ücretleri araç sınıflarına göre farklılık göstermektedir. OGS ile otoyol ve köprü geçişlerinde durmaksızın geçiş yapılabilmekte ve ödeme sağlanabilmektedir. Ayrıca OGS birçok avantajı daha vardır. Bunlar; otoyol ve köprü geçişlerinde %20 indirim sağlaması, zaman kaybını önlemesi, rahatlık ve konfor sağlaması ve akaryakıttan tasarruf edilmesidir.

Eğer henüz OGS’niz yoksa ve almak istiyorsanız anlaşmalı banka şubelerine gidip başvuru yapabileceğiniz gibi 444 00 00 no’lu çağrı merkezinden de başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı ve görüntülü işlem merkezlerinden de başvurular yapılabiliyor. Başvurunuzu yaptıktan sonra OGS etiketinizi ilgili yerlerden eğer araç sahibi sizseniz araç ruhsatı ve kimlik belgenizle alabilirsiniz.

OGS’ye dahil olduktan sonra köprü ve otoyollardan kolayca ödeme yapıp geçebilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken bir husus da bakiyemizin yeterli olup olmamasıdır. Aksi takdirde cezalı geçiş yapmış olabilirsiniz. OGS bakiye yükleme ve sorgulama sorgulamasını anlaşmalı şubelerden, çağrı merkezlerinden ve şubelerden öğrenebilirsiniz. Eğer OGS sistemine para yüklemek istiyorsanız bu da çok basit. OGS etiketinizi satın aldığınız şubelerden OGS bakiye yükleme yapabildiğiniz gibi nakit ve EFT yoku ile de yükleme yapabilirsiniz. Yine bu işlemlerinizi de ATM’lerden de gerçekleştirebiliyorsunuz. Ziraat bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Vakıf Bank gibi anlaşmalı bankalardan yükleme işlemini yapabilirsiniz. Hatta banka yolu ile otomatik yükleme talimatı verip düzenli olarak bakiye yüklenmesi sağlayabilirsiniz. Yine 444 00 00 numaralı çağrı merkezi de bakiye yükleme hizmeti sunmaktadır.