MOBİL HASAR SORGULAMA

Araçlar hakkında hasar bilgisini öğrenmek isteyenlerin mobil hasar sorgulama yapması gerekmektedir. Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan araç kaza sorgulama işlemlerinde kişilerin bilgileri ulaşabilmesi adına SMS sistemini kullanması zorunlu tutulmuştur. Bu açıdan kişilerin online olarak yapabileceği herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

SMS servisi aracılığı ile yapılacak işlemlerde kişilerin araç plakasını 5664 numaralı SMS servisine göndermesi yeterlidir. Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi’nin resmi SMS servisi olan 5664 gönderilen tüm mesajlar kısa süre içerisinde yanıtlanmaktadır. Kişilerin gönderdiği plakalar üzerinden yapılacak sorgulamalar ile birlikte araca ait herhangi bir kaza bilgisi bulunuyorsa sistem tarafından tüm kaza raporları SMS olarak kişilere gönderilecektir. Böylece sorgulama yapan kişiler araç hakkında merak ettiği tüm detayları öğrenme şansını elde etmektedir.

Sizler de araçlar için mobil hasar sorgulama yaparak kaza bilgisini öğrenmek istediğiniz araçların kaza durumunu görüntüleyebilirsiniz. Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan hizmetlerde her yeri sorgulama 5 Türk Lirası ile ücretlendirilmekte ve ücret faturadan tahsil edilmektedir. Araç hasar sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin ücretlendirme konusuna da dikkat etmesi gerekmektedir.

Mobil hasar sorgulama ile yapılacak sorgulamalarda kişilere resmi sigorta verileri sunulmaktadır. Fakat buna karşın araçların kayıt altına alınmayan kazalarının da olabileceği unutulmamalıdır Bu nedenle sorgulamalarda hiçbir kaza bilgisine rastlanmayan aracın kazasız olduğunun garantisi bulunmamaktadır. Bu bakımdan kişilerin bu detayı da her zaman göz önünde bulundurması gerekmektedir.

mobil