KAZA YOĞUNLUK HARİTASI

2003 yılında kurulan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin internet sitesinde kullanıcılara sağladığı kolaylıklardan biri kullanıcılarına Mobil KTT üzerinden girilen Kaza Tespit Tutanaklarından alınan kaza yeri bilgilerine dayanan kaza yoğunluk haritası.

Sitede bulunan Online işlemler seçeneğinin alt başlıklarından erişim sağlanabilen bu uygulama sayesinde mobil kaza tutanağı yoğunluk raporu bir harita olarak kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Açılan sayfada gösterim zaman aralığı; bugün, son bir hafta, son bir ay, son üç hafta ve son bir yıl olarak seçilebiliyor. Harita seçilen bu zaman aralıklarına göre düzenleniyor. Ayrıca bir de zaman ayarlama eklentisi bulunan sitede, günün istenen herhangi bir zaman aralığındaki harita bilgisine ulaşılabiliyor.

Kaza yoğunluk haritasının üst kısmında yer alan seçeneklerle kullanıcılar kendilerine en yakın kazaları sorgulayabiliyor, kaza yeri yoğunluk göstergesini açabiliyor ve grup sayılarını görüntüleyebiliyor. Sitenin kullanıcıya en yakın kaza bilgisini verebilmesi için, konum bilgisinin paylaşılması gerekiyor.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi aynı zamanda kaza yoğunluk haritasının alt kısmında ziyaretçilere bir de Mobil Kaza Tutanağı Yoğunluk Grafiği sunuyor. Günlere ayrılmış grafikte belirli bir zaman aralığı içerisinde yapılan kaza sayısı hakkında bilgi veriliyor. Site kullanıcılarına ayrıca Mobil Kaza Tutanağı, Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama İtiraz, Kaza Tarihindeki Poliçe Bilgilerini Sorgulama, Kaza Tespit Tutanağı İtiraz ve Ferdi Kaza Poliçe Sorgulama imkanı da sunuyor.

KAZA YOĞUNLUK HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ