HGS BAKİYE YÜKLEME

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), trafikte sürücülerin ücretli otoyol ve köprü geçişlerinde kolaylıkla ve hızlı bir şekilde ödeme yapmasını sağlayan Eylül 2013’ten beri yürürlükte olan bir sistemdir. Bu sistemde; PTT şubelerinden ya da anlaşmalı bankalardan temin edilen HGS kartın etiketi aracın ön camının sol üst köşesine yerleştirilir ve ücretli geçiş yerlerinden geçiş esnasında ücret elektronik olarak tahsil edilir.

HGS kartlarının bakiye sorgulanması ve yükleme yapılması da oldukça basit. HGS bakiye sorgulama işlemini en yakındaki PTT şubesine giderek gerçekleştirebildiğiniz gibi online olarak internetten de yapabilirsiniz. Bunun için PTT müşteri hizmetleri sistemine üye olmanız gerekmektedir. Bu işlemi ayrıntılarıyla öğrenebilmek için aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

HGS kartınıza para yüklemek te oldukça basittir ve çeşitli yolları mümkündür. Kartınıza herhangi bir PTT şubesinden ya da PTT şubeleri önünde bulunan yüklematik cihazlarından yükleme yapabilirsiniz. Ayrıca HGS kart sahipleri anlaşmalı oldukları bir bankaya otomatik yükleme talimatı verebilirler. Böylece bu yolla kartlarındaki bakiye belli bir limite düşünce banka hesabından ya da kredi kartından otomatik olarak yükleme yapılabilir. Bunların yanı sıra yükleme noktalarının bulunduğu benzin istasyonlarından, anlaşmalı market veya büfelerden de kolayca yükleme yapılabilmektedir. İnternetten yükleme yapmak isteyen kart sahipleri de PTT’nin internet sitesi olan HGS portalından yükleme yapabilirler.

Kartınızda yeterli bakiye bulunmazsa bilmeden geçiş ihlali yapmış olabilirsiniz. Bu durumu sorgulamak için ise yine aşağıdaki bağlantı adresini kullanıp buradan geçiş ihlali yapıp yapmadığınızı öğrenebilirsiniz.

HGS BAKİYE YÜKLEME İÇİN TIKLAYINIZ