HGS ALINAN BANKALAR

Günümüz modern Türkiye’sinde pek çok araç sürücüsü için HGS kart son derece önemli bir hizmettir. Özellikle Türkiye genelinde karayollarına yayılan otoyol ve köprü ücretli geçiş noktalarını sıklıkla kullanan araç sürücüleri için HGS kart en önemli unsurların başında geliyor. Karayollarındaki bu noktalarda trafik sıkışıklığına yol açan araçların ücretli geçiş gişelerinde durdurması sorununu ortadan kaldıran ve gişelerden seri geçiş imkanı sunan Hızlı Geçiş Sistemi, araç sürücülerinin sıklıkla karşı karşıya kaldığı yeni nesil bir sistemdir. Araç sürücüleri artık köprü ve otoyol ücretli geçiş gişelerinden geçiş yapabilmek için öncelikli olarak HGS kart almak zorundadır.

HGS Kart Nasıl Alınır?

Araç sahipleri araçlarıyla köprü ve otoyol ücretli geçiş gişelerinden geçiş yapabilmek için mobil teknolojinin kullanıldığı Hızlı Geçiş Sistemi kapsamında HGS kart almaları gerekiyor. Araç sahiplerinin HGS kart alabilecekleri 2 farklı yöntem bulunuyor. İlk yöntemde araç sürücüleri HGS kart alımlarını Türkiye genelindeki herhangi bir PTT şubesine araç ruhsatı ve nüfus cüzdanları ile bireysel başvuruda bulunarak gerçekleştirebiliyor. İkinci yöntemde ise anlaşmalı bankalara yapılan başvurulardır.

2

HGS Anlaşmalı Bankalar

Günümüzde bankalar müşterilerine daha kaliteli ve daha modern hizmet sunabilmek amacı ile Hızlı Geçiş Sistemi kapsamında hizmetler sunuyor. Özellikle de Türkiye’de HGS alınan bankalar arasında bulunan İş Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, Vakıf Bank, Halk Bank ve Finansbank gibi önde gelen bankalar bulunuyor. Bu bankalar müşterilerine HGS kart temininin yanı sıra HGS kart yükleme işlemlerinde de otomatik ödeme gibi çeşitli hizmet kolaylıkları sağlıyor.