HGS ABONELİK İPTAL İŞLEMLERİ

HGS abonesi olan vatandaşların artık bu aboneliğe ihtiyaç duymaması halinde HGS abonelikleri iptal ettirmesi mümkündür. Bu konuda vatandaşların ek bir ücret ödemesine gerek kalmadan sadece HGS iptal başvurusunda bulunması yeterli olacaktır. HGS abonelik iptal işlemleri için resmi prosedür belirlenmiş durumdadır. İptal işlemleri yapmak isteyen kişiler için prosedürler izlenerek gerekli işlemler yapılmaktadır.

HGS abonelik iptal işlemleri yapacak olan vatandaşlar için en önemli soru işareti HGS abonelerine bulunan bakiyedir. Fakat herhangi bir şekilde vatandaşların mağdur olmaması için HGS iptal işlemlerinde herhangi bir ücretin alınması ya da bakiyenin geri ödenmemesi mümkün değildir. Yapılan işlemlerde HGS abonelerine bulunan tüm bakiye iade edilmektedir. Bu açıdan vatandaşlar herhangi bir tereddüt yaşamadan direkt HGS iptal etme işlemlerini başlatarak aboneliklerini iptal edebilir. İptal işlemlerinde PTT’ye yapılacak olan başvuru yeterli olacaktır. Yapılacak başvurularda kişilerden gerekli bilgiler alınacak ve iptal işlemleri resmi olarak başlatılacaktır. İşlemler sonuçlandığında ise hem abonelik iptal olacak hem de abonelikte bulunan bakiye iade edilecektir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmadan iptal işlemleri gerçekleştirilecek ve kişilerin isteği üzerine onun istediği şekilde işlemler tamamlanacaktır.

HGS iptal işlemleri bankalar üzerinden alınacak olan aboneliklerde de mümkündür. Bu açıdan tüm HGS abonelikleri kolay bir şekilde iptal edilebilmektedir.