HASARSIZLIK İNDİRİMİ

Hasarsızlık indirimi vatandaşların sigorta acentelerinden aldığı sigorta hizmetlerinde uygulanan bir indirim olmaktadır. Vatandaşların araçları için yaptırdığı sigortalar kapsamında herhangi bir hasar alınmaması durumunda sigorta firması tarafından hasarsızlık indirim uygulanmaktadır.

Hasarsızlık indirimi konusunda tek bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Tüm sigorta firmaları tarafından farklı oranlarda uygulanan bu indirim sayesinde vatandaşların sigorta yenilemelerini daha uygun bir fiyata üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Bu açıdan sizler de kolay bir şekilde bu işlemlerden yararlanabilirsiniz. Fakat eğer hasar durumu mevcutsa hasarsızlık indirimi alınamayacaktır.

Hasarsızlık indirimi için en önemli nokta araçların sigortalı olunan süre içerisinde herhangi bir şekilde kazaya karışmamasıdır. Kazaya karışan araçların yine kaza ile bilgileri sigorta firmaları tarafından alınacağı için bu konuda hasarsızlık indirimi gibi bir uygulama yapılmayacaktır. Bu kapsamda vatandaşların trafikte dikkatli olması ve kazaya karışmaması sigorta açısından kazançlı bir ortam yaratacak ve daha makul ücretler karşılığında araç sigortaları yaptırılabilecektir. Sigorta ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar sigorta acentelerinin resmi internet sitelerini kullanabilir.