EN YAKIN ACENTE

2003 yılında kurulan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin internet sitesinde kullanıcılara sağladığı kolaylıklardan biri kullanıcının kendisine en yakın hizmet veren acente şirketini sorgulayabilmesi. Site üzerinden birkaç adımda tamamlanabilecek işlem sonrasında en yakın acente bilgisine erişim sağlanıyor.

Merkezi İstanbul’da olan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nde doğal üye olarak hizmet veren merkezler şöyle;

  • TRAMER (Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi),
  • SAGMER (Sağlık Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi),
  • HAYMER (Hayat Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi)
  • HATMER (Sigorta Hasar Takip ve Gözetim Sistemi)

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nde en yakın acente sorgulama işlemi için internet sayfasında yer alan sorgulama sisteminde il, ilçe, sigorta şirketi belirtildikten sonra alt tarafta verilen kutucuk içerisindeki güvenlik numarasının ilgili yerlere yazılması gerekiyor. İlgili alanlar doldurulduktan sonra yapılan en yakın acente sorgulama sonucunda site, kullanıcının kriterlerine uyan sigorta şirketlerini telefon numarası, faks numarası ve adres bilgilerini de içeren bir liste halinde sunuyor.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ayrıca “aranacak kelime” seçeneği ile kullanıcılarına daha kişisel sonuçlara ulaşma olanağı sağlıyor. Uygulamaya erişim, sitenin “Online Hizmetler” seçeneğinin alt başlıklarından yapılıyor. Site kullanıcılarına en yakın acente sorgulama hizmetinin yanında, Sigorta Suistimal İhbar Sorgulama, Yanlış Sigorta Uygulaması Durum Sorgulama, Yanlış Sigorta Uygulaması Bilgi Düzeltme ve Sigorta Suistimal İhbar Girişi hizmetlerini de sunuyor.

EN YAKIN ACENTE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ