EKSPER RAPORU DOĞRULAMA

Meydana gelen trafik kazalarında sigorta firmaları tarafından olayın detaylı bir şekilde incelenmesi amacıyla eksper atanması yapılmaktadır. Atanan eksperin en önemli görevi; durum hakkında detaylı bir şekilde incelemelerde bulunmak ve sigorta firmasına tüm bu konularda kapsamlı bir şekilde raporu sunmaktadır. Sigorta firması rapor doğrultusunda işlemleri başlatmakta ve bu işlemleri tamamlayabilmektedir. Bu açıdan da kazalardaki eksper raporları da oldukça önem kazanmaktadır.

Online olarak yapılacak işlemler sayesinde vatandaşların eksper raporu sorgulama ya da eksper raporu doğrulama işlemlerini gerçekleştirilmesi mümkündür. Belirtilen işlemler için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin resmi internet sitesi üzerinden tüm hizmetler sunulmuş durumdadır. Vatandaşlar herhangi bir ek ücret ödemeden tüm kaza ile ilgili işlemlerini belirten internet sitesi üzerinden yapması mümkündür.

Fakat yapılacak olan bu tür işlemlerde kaza ile ilgili tutanak bilgisi, rapor bilgisi gibi detaylı bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu açıdan sorgulama yapacak olan vatandaşların evraklarını da yanında bulundurması kolaylık sağlayacak de kısa süre içerisinde istenilen bilgilere ulaşıldığını kolaylaştıracaktır.

Bu konuda işlem yapacak olan kişilerin yararlanabileceği Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, ücretsiz olarak tüm bu konuda vatandaşlara yardım sağlamaktır. Eksper raporu doğrulama ya da eksper raporu sorgulama işlemlerini yapacak olan vatandaşların aşağıdaki bağlantıdan yararlanması yeterli olacaktır. Böylece direk sistem üzerinden sorgulama yapılabilecektir.

EKSPER RAPORU DOĞRULAMA İÇİN TIKLAYINIZ