EHLİYET RANDEVU NASIL ALINIR?

Yeni ehliyet alacak kişilerin Emniyet Müdürlüğü’nden ehliyet randevusu alması gerekmektedir. Ehliyet randevu için ortak bir randevu sistemi kullanılırken kişiler bu randevu sistemi üzerinden kolay bir şekilde gidecekleri Emniyet Müdürlüğü’ne göre randevu alabilmektedir.

Üstelik sistemde yer alan bilgilendirici yazılar sayesinde kişilerin randevu almadan önce yapması gereken işlemler, hazırlaması gereken evraklar detaylı bir şekilde açıklamaktadır. Bu sayede kişilerin ehliyet randevu alma işlemleri ve ehliyet ile ilgili yapacakları kolay bir şekilde çözümlenmektedir. Sizler de ehliyet randevu almanız gerektiği dönemlerde internet üzerinden kullanılması olan ehliyet randevu sistemini kullanabilirsiniz.

https://surucurandevu.egm.gov.tr/basvuru/RandevuTalebiSave1.aspx Bağlantısı ehliyet randevu işlemlerinin yapılabilmesi amacıyla oluşturulmuştur. Bu açıdan kişilerin bu sayfaya giriş yaparak sayfada yer alan hizmetlerden seçim yapması gerekmektedir. ilgili bağlantıya tıkladığında ekranda açılacak olan sayfa şöyledir;

ramndevu

Sayfada da görüldüğü üzere kişilerin randevu alabilmesine adına 5 adımdan oluşan randevu sisteminin kullanılması gerekir. Bu sistemde kişilerin ekranda yer alan seçeneklerden kendilerine göre uygun olanını seçmesi gerekmektedir. Tüm seçeneklerini yapılmasının ardından ise kişilerin randevu bilgileri ekranda yayınlanacak ve böylece kişiler aldıkları randevu saatinde Trafik Emniyet Müdürlüğü’ne giderek ehliyet ile ilgili işlemlerin yapabilecek bir.

Alınan randevular da herhangi bir ücretin ödenmesi gerektiği için kolay bir şekilde randevu alınarak işlemler sorunsuz bir şekilde çözülmektedir. Randevu sistemi olmadan önce tüm vatandaşların uzun saatler boyunca beklemesi gerektiği gibi randevu sistemine geçirdikten sonra bu konuda herhangi bir akşam olmadığı için kişiler hemen ehliyet ile ilgili işlemleri yapma şansına sahip olmak için belirtilen bağlantıyı kullanarak hemen randevu alabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sayfa üzerinden yapılacak işlemler sonrasında isteyen herkes randevu alabilmektedir. Üstelik işlemler ücretsizdir.