CEPTEN TRAMER HASAR SORGULAMA

Araçları hasar durumları hakkında bilgi alınması amacıyla oluşturulan servisler, yoğun bir ilgi görmektedir. İkinci el araç sektöründe daha çok kullanılan araç hasar kaydı sorgulama işlemlerinde cepten tramer hasar sorgulama yapılabilmektedir. Cepten tramer hasar sorgulama aracılığı ile öğrenilecek bilgiler eşliğinde kolay bir şekilde araçların durumları görülebilmektedir. Bu bakımdan sadece bir mesaj atılarak alınacak olan hasar bilgileri sayesinde, hasar hakkındaki detaylara erişim sağlanabilir.

Cepten Tramer Hasar Sorgulama Nasıl Yapılır?

Cepten tramer hasar sorgulama yapılması için tüm cep telefonları ve operatörlerden mesaj gönderilebilmektedir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin SMS servisi olan 5664’e mesaj gönderilmelidir. Mesaj gönderilirken dikkat edilecek nokta cepten tramer hasar sorgulama için plakanın büyük harflerle ve aralarda boşluk olmadan yazılmasıdır. Böylece cepten tramer hasar sorgulama için gerekli olan şablon dâhilinde 5664’e mesaj ile talep gönderilecektir. Mesaj gönderildikten sonra kişilere yanıt yine mesaj ile yapılacaktır. Kurumdan gelecek mesajda, aracın yaptığı tüm kazaların detayları ile birlikte açıklaması gönderilecektir. Böylece cepten tramer hasar sorgulama yaparak bilgi almak isteyen vatandaşlar, tüm detaylara mesaj üzerinden ulaşabilmektedir.

Cepten tramer hasar sorgulama işlemleri ücretli olarak sunulduğu için sorgulama yapacak olan vatandaşların 4 TL işlem ücretini ödemesi gerekmektedir. Böylece sorunsuz bir şekilde hasar sorgulama dahilinde belirtilen bilgilere erişim sağlanabilir. Hizmet tüm vatandaşlara açık durumdadır.