ARAÇLARDA OZONLA TEMİZLİK

Ozonla temizlik bakterilerden kurtulmanın en etki yöntemlerinden biridir. Ozon farklı amaçlarda farklı bölgeler için kullanılabilen bir kimyasal üründür. Ayrıca kullanılırken çok dikkat edilmesi gerekende bir üründür. Yapılan çalışmalar neticesinde mikroplardan kurtulmak için istenilmeyen kokulardan kurtulmak için kullanımı kanıtlanmıştır. Ayrıca ozon kullanımı havada bulunan mikropları yok edeceğinden bazı mekânlardan hava yoluyla bulaşabilecek hastalıkların engellenmesinde de büyük rol oynamaktadır. Ozon kullanımında ortamdaki pis hava temizleneceğinden ferah bir his ve temiz hava hissini yaşatmaya neden olur.

Ozonla yapılan temizlikle diğer ürünler arasında farklılıklar bulunmaktadır. Avantajları diğerlerine göre fazlaca üstünlük göstermektedir. Kullanım sonrasında hiçbir kalıntı bırakmadan tamamen hijyen sağlamaktadır. Ancak fazla kullanımda bazı tehditlerle karşılaşa bileceğinden kullanım dünya standartlarınca belirlenmiş miktarda kullanılmalıdır. Ozonun oluşumu da yok oluşu da bir takım kimyasal reaksiyonlarla gerçekleşir.

Evinizde temizlik yaparken kullanabileceğimiz hijyen sağlayan ozon kullanımı yapılırken dikkat edilmeli gerekli ölçülerde kullanılmalı çocuklardan uzak tutulmalıdır. Ayrıca şimdilerde ozonun keskin kokusuna karşın içine katılan esanslarla kokuda farklılar yaratışmış istenilen şekilde kullanım imkanı oluşturulmuştur. Ozonla temizlik yapıldıktan sonra sürekli ozonunun bulunduğu hava solunmamalıdır.

Ayrıca ozonla yapılan araçlar yardımıyla hava temizleme teknolojisi de sağlanmıştır bu teknolojiyle aletin istenilen bölgede bulunarak havadaki sigara yemek gibi keskin kokuların giderilmesini mikropların yok edilmesi sağlanmaktadır. Çok farklı dekoratif teknolojik ürünlerde bulunmaktadır gece lambası şekline ozonla temizleme aleti gibi..

Araçlar içinde ozonla temizlik teknolojisi geliştirilmiştir. Araç penceresinden içeri sokulan bir hortum yardımıyla araç içerisindeki kokunun yoğunluğuna keskinliğine göre ozonlu hava verilerek istenilmeyen kokudan kurtulmuş ve havadaki bakterilerin mikropların yok olması sağlanmış olur. Ayrıca bu aletin hava ve elektrikten başka bir şeye gereksinimi yoktur.