ARAÇ SİGORTA SORGULAMA

Türkiye’de var olan kanunlar çerçevesinde trafikte bulunan tüm araçların trafik sigortası yapması zorunludur. Bu nedenle tüm araç sahiplerinin yılda bir defa trafik sigortası yapması zorunludur. Araç sahipleri araçlarının sigorta yaptırma vakitlerini, sigortanın mevcut durumunu trafik poliçe sorgulama yaparak öğrenebilirler. Poliçe ise trafik sigorta işlemlerinin kağıda dökülmüş halidir.

Trafik sigorta işlemleri için birçok sigorta acentesi bulunmaktadır. Araç sahipleri bu acentelere giderek araçlarına zorunlu trafik sigortasını yaptırabilmektedir ve bu sigorta sonucu kendilerine teslim edilmesi gereken poliçeyi teslim alabilirler.

Araç sigortası zorunluluğu aracın modeline ya da türüne bağlı olmamasına rağmen aracın tipine bağlı olarak istenilen sigorta ücreti farklılık göstermektedir. Bu bağlamda sürücüler araç tiplerine göre farklı bir trafik poliçesi ödemesi yaparlar. Bu trafik sigortası ödemesi tek taksitte tahsil edilmektedir. Ancak bazı bankalar bu trafik sigortası ödemelerini kendi bankaları tarafından taksitlendirebilmekte ve araç sahiplerine kolaylık sağlayabilmektedirler.

Araç sigorta sorgulaması online olarak basit ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilir. Sigorta bilgi ve gözetim merkezi tarafından açılan trafik poliçe sorgulama servisi sayesinde aşağıdaki bağlantıda yer alan siteye girerek araç sigorta sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu linke gittikten sonra isterseniz plaka ve T.C kimlik numaranız ile isterseniz plaka ve vergi kimlik numaranız ile isterseniz sigorta şirketi bilgileriniz ile sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Böylece aracınızın zorunlu trafik sigortasını takip edebilir ve durumunu öğrenebilirsiniz. Eğer yeni trafik sigortası yapmanız gerekiyorsa acentelerin online sistemleri üzerinden trafik sigortanız için online teklif alabilirsiniz.

ARAÇ SİGORTA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ