ARAÇ SATIN ALIRKEN TRAMER OYUNUNA DİKKAT!

Araç alacak kişilerin tramer üzerinden sorgulama yaparak aracın kaza durumu hakkında bilgi alması her ne kadar normal olsa da bu konuda çeşitli ihmaller de yapılabilmektedir. Son dönemlerde artan bu tür olaylara karşı kişilerin dikkatli olması istenirken sadece tramer sorgulamasını bu konuda yeterli olmayacağı belirtilir.

Tramer kayıtlara geçen tüm trafik cezalarını içerdiği gibi kayıtlara geçirilmemiş küçük çaptaki kazalarda ya da büyük hasarlı olmasına rağmen herhangi bir şekilde olayın yasal raporu olmaması halinde tramerde araçların kazaları ile ilgili detaylı bilgiler yer almayacaktır. Kişilerin araç masraflarını kendi tamircilerine yaptırarak aracını normal bir duruma getirilmesi kişilerin araç için sorgulama yapılsa dahi kaza ile ilgili hiçbir detayın yer almayacak olması tramerde en çok yapılan oyunlardan birisidir. Bu nedenle araç almak isteyen kişilerin tramer konusunda dikkat etmesi ve buna göre işlem yapması gerekmektedir.

tramer

Kişilerin kaza sonrasında hiçbir kaydın oluşturulmaya tamir kendi imkânları dâhilinde yaptırılması, tramer sorgulamaları ile kaza bilgilerinin öğrenilmesini engellemektedir. Bu nedenle kişilerin bu tip durumlara karşı da önlem alamsı gerekir. Sadece tramer sorgulaması değil, araç üzerinde bir kontrol de yapılarak araçlar için karar verilmesi bu konuda önemlidir.