ARAÇ PERT KAYDI SORGULAMA

Araçların yaptığı kazalar sonrasında çok ağır hasar alan araçlar perte çıkartılabilmektedir. Perte çıkarılan ağaçlar tekrar bakıma alınabilir ama bu çok yüksek miktarlarda bakım ve onarım ücretinin ödenmesi gerektirecektir. Araçların bu konudaki işlemleri araç pert kaydı sorgulama yaparak öğrenilebilmektedir. Araç pert kaydı sorgulama işlemlerinin yapılması için internet üzerinden işlemlerden yararlanılabilir. Böylece tüm araçlar için kolay bir şekilde araç pert kaydı sorgulama işlemleri yapılabilecektir.

Araçlar ile ilgili yapılacak olan sorgulamalarda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi hizmetlerinden yararlanılabilir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi internet sitesi üzerinden öğrenilecek bilgiler sayesinde araçların pert durumları hakkında sizler de kolay bir şekilde bilgi alabilirsiniz bu konuda yapacağınız işlemlerde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından belirlenmiş olan şablonlara uyulması gerektiğini de unutmamanız gerekmektedir. Bu açıdan belirtilen kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Üstelik Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan hizmetlerde sadece pert kaydı sorgulama işlemleri değil, araçlar ile ilgili kasko, sigorta, hasar gibi pek çok durum için sorgulama yapılabilmesi mümkündür. SMS servisi üzerinden sunulan hizmetler Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sağlanırken, aynı zamanda işlemler ücretlidir. Bu nedenle vatandaşların her bir işlem için işlem ücretini de ödemesi gerekmektedir. İşlem ücreti konusunda alınacak olan ücretler sabit olduğu gibi 4 TL’nin verilmesi yeterli olacaktır.