ARAÇ MUAYENE RANDEVU SORGULAMA

Araç muayenesi, trafiğe çıkan tüm araçların teknik yeterliliklerini muayene etmektedir. Bu muayene ile birlitke trafiğe çkacak olan araçların trafik ve yolcu güvenliğine uygun olup olmadığını belirler. Türkiye’de araç muayenesinden yetkili ve sorumlu tek kuruluş TÜVTÜRK’tür. Araç sahipleri TÜVTÜRK aracılığı ile araçlarına periyodik olarak muayene yaptırmak zorundadırlar.

Trafikteki araçların muayene edilmesi hem yolcu hem trafik güvenliği için kaçınılmaz bir gereklilik olmasının yanı sıra aracın teknik özelliklerinin, veriminin üst seviyelerde olması ve araç ömrü için de çok önemlidir. Dolayısıyla araç muayenesi hem trafik için hem de araçlarımız için gereklidir.

Araçlarınız için gerekli muayenenin yapılması için TÜVTÜRK istasyonlarından randevu almanız gerekmektedir. Bu randevuyu TÜVTÜRK’ün internet sitesinden online olarak alabilirisiniz. Gerekli ruhsat bilgileri, plaka no, araç tipi gibi bilgiler girildikten sonra randevu için istediğiniz istasyonu da seçebilirsiniz.

Araç muayene randevusunu aldıktan sonra bu randevuyu takip etmek te oldukça basit. Araç muayene randevu sorgulama işlemi için TÜVTÜRK sitesine gidip oradan araç muayene sorgulamasını yapabilirsiniz. Sayfada randevu sorgula, iptal et yada güncelle gibi seçenekler bulunmaktadır. Daha önce almış olduğunuz araç muayene randevusunu sorgulamak için plaka numaranızı ve tescil numaranızı veya asbis referans numaranızı girmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler girildikten sonra randevuyu getir butonuna tıkladığınızda randevunuza ait bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Böylece randevunuzu iptal etme veya güncelleme işlemlerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.

ARAÇ MUAYENE RANDEVU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ