ARAÇ MUAYENE GECİKME CEZASI

Araçların belirli dönemlerde muayene girerek bakım yaptırması gerekmektedir. Araç sahiplerinin yakından takip ederek geciktirmemesi gereken bu araç muayene işlemleri için online olarak bilgi alınabilmektedir. Bu konuda araçların muayene işlemleri için TÜVTÜRK sitesine giriş yapılması gerekmektedir. Araç muayeneleri için yapılacak olan işlemlerden birisi de araç muayene gecikme cezası sorgulama işlemleridir. Araç muayenesini geciktiren araç sahipleri tarafından yapılacak olan işlemler sayesinde geciken muayeneler için ne kadar ceza ödenebileceği öğrenilebilmektedir.

Araç muayene gecikme cezası sorgulama işlemleri için TÜVTÜRK tarafından gecikme bedeli adı altında sayfa hazırlanmıştır. Bu sayfaya giriş yapılması halinde araç muayene gecikme cezası hesaplanabilir. Araç muayene gecikme cezası işlemlerinde araç sahiplerinin aracın aracın hangi tarihte muayene gitmesi gerektiğini ve yapılan son muayenenin geçerlilik tarihini girmesi gerekmektedir. Belirtilen iki tarihin girilmesinin ardından ise sistem tarafından yapılacak olan hesaplama ile birlikte araç muayene gecikme cezasının ne kadar olduğu öğrenilebilmektedir. Bu sayede kolay bir şekilde ceza hakkında bilgi alınabileceği gibi araç muayene işlemleri de yapılabilmektedir.

Araçların muayene işlemleri için sadece ceza sorgulama için değil, online olarak randevu alma gibi işlemleri de online olarak yapılabilmektedir. Bu tür işlemler için de yine TÜVTÜRK sitesinde bulunan muayene alma bağlantılarının takip edilmesi gerekmektedir. Böylece online olarak randevu da alınabilmektedir.

ARAÇ MUAYENE GECİKME CEZASI HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ