ARAÇ DETAY BİLGİSİ SORGULAMA

Araçların geçmiş dönemdeki işlemleri için bilgi almak isteyen ya da yeni alacakları araçlar için araç detay bilgisi sorgulama yapmak isteyenler için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından araç detay bilgisi sorgulama hizmeti sunulmaktadır. İlgili hizmet üzerinden yapılacak işlemler ile birlikte kolay bir şekilde araç detay bilgisi sorgulama yapılarak araçların detaylarına ulaşılabilmektedir.

Araç Detay Bilgisi Sorgulama

Araç detay bilgisi sorgulama yapmak isteyenlerin büyük harflerle detay yazarak bir boşluk bırakması ve ardından araç plakasını yazması gerekmektedir. Bu şekilde yazılacak olan mesajın 5664’e gönderilmesi ile birlikte araç detay bilgisi sorgulama işlemleri tamamlanacaktır. Araç detay bilgisi sorgulama yapıldıktan sonra araç ile ilgili detaylı sorgulama yapılarak sonuçlar kişilere gönderilecektir. Gelen bilgiler arasında aracın son sahibinin ne zamandan beri araca sahip olduğu, kaskonun olup olmadığı, aracın türü, aracın trafiğe çıkış tarihi gibi detaylar öğrenilebilmektedir. Bu açıdan araç detay bilgisi sorgulama yapılarak araçlar için merak edilenlerin cevapları kolay bir şekilde bulunabilir.

Cep telefonları aracılığı ile yapılacak olan işlemlerde 4 TL’lik bir işlem ücreti tahsil edilmektedir. Bu nedenle yapılacak olan her bir araç detay bilgisi sorgulama işlemi için 4 TL’nin verilmesi zorunludur. İlgili işlemler tüm Turkcell, Avea ve Vodafone hatları üzerinden yapılabilmektedir. Bu açıdan herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Yapılacak sorgulamada gönderilen mesajın şablona uygun olmasına dikkat edilmelidir.