ARAÇ BOYA KORUMA

Arabaların dış görünüşünü her zaman taze tutmak için boya koruma işlemini özenle yaptırmak gerekmektedir. Bu işlem yaptırılmadığı durumlarda aracın parlaklığı ve rengi solacaktır. Daha temiz ve özenli arabalara sahip olmak için boya koruma metotları konusunda dikkatli olmak gerekmektedir. Boya yüzeyinde farklı sebeplerden dolayı bozulmalar ve tahribatlar meydana gelebilmektedir. Özellikle asit yağmurları, hemen her tür kuşu pislikleri, kir, çamur, hava kirliliği ve böcek yapışmaları bunların en önde gelenlerindendir. Araçlar üzerinde açtıkları hasarlar ile aracınıza birçok olumsuz etki gösterecek sorunlar çıkartmaktadır. Bu yüzden aracınızın özellikle boya korumasına özen göstermeniz gerekmektedir. Gerekli bakıları yaptığınız takdirde aracını daha uzun sürece daha güzel şekilde olacaktır. Ancak tüm bu işlemlerin uzman kişilerce yapılması gerekmektedir.

Araçlar özellikle yanlış yıkamalardan kaynaklı çok ince çizikler içinde kalır. Bu durumlar karşısında aracınız geri döndürülemez zararlar alabilmektedir. Yanlış uygulamaların en başsında ise benzin istasyonlarında yapılan yıkamalar gelmektedir. Bu makineler ile yapılan yıkamalarda yoğun olarak bulunan maddeler aracınızın boyasına büyük zararlar vermektedir. Araçların fırça ile yıkanması da yanlış bir işlemdir. Oluşan çiziklerin büyük çoğunluğu fırça çizgidir. Araca yapılan her darbe ile boyası biraz daha çizilmekte ve güzelliğinden kayıplar yaşamaktadır. Araçların yıkamasın esnasında mikrofiber bezlerin kullanılması gerekmektedir. Bu bezler içerdikleri teknolojik yapıları ile aracınızın boyasının zararlı etkilerden uzak kalmasını ve güzelliğini korumasını sağlayacaktır.

Uzman ekiplerce yapılacak olan boya koruma işlemleri ile aracınız sadece boya olarak değil tüm etmenleri ile korunacaktır. Bahsi geçen tüm zararların yanı sıra güneşin yakıcı ve kavurucu etkisine karşı da aracınız korunmuş olacaktır. Uzman merkezlerde makineler ile yapılacak uygulamalar ile aracınızın adeta son kat cilası atılmış olacak ve zararlı etkilerin tümünden korunmuş olacaktır. Böylece size de aracınız ile mutlu zaman dilimleri kalacaktır.