ARAÇ BANDROL SORGULAMA

Araçlar üzerinden motorlu taşıtlar vergisinin alınmaya başlamasıyla birlikte araç sahiplerine verginin ödendiğine dair bir denetim pulu verilmektedir. Bandrol verginin ödendiğini göstermekle birlikte trafik kontrollerinde de kontrol edilmektedir. Araç bandrolü işlemleri şu anda daha kolay bir sistem üzerinden yapılmaktadır ve bu sistemlerin kullanmaya başlanması ile birlikte bandrole gerek kalmamaktadır. İnternet üzerinden yapılan bandrollü işlemleri ile vergi sorgulama ve ödeme işlemleri daha da kolaylaşmıştır.

Araç bandrol sorgulama olarak bilinen hizmetlerde araçların vergi durumu hakkında bilgi alınması amaçlanmaktadır. Araç bandrol sorgulama yapmak isteyenler internet üzerinden Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sitesine girerek ihtiyaçlarını giderebilmektedir.

Online olarak yapılabilecek olan araç bandrol sorgulama işlemleri sonrasında araç ile ilgili dönem içerisinde vergi borcunun ödenip ödenmediği kontrol edilebilmektedir. Hatta ödenmeyen vergi borçları içinde online olarak ödeme yapılması mümkündür. Bu nedenle araç sahipleri artık işlemlerini internet üzerinden kolay bir şekilde halledebilecek ve bu ödeme işlemlerinde üstelik ek bir ücret ödenmesine de gerek kalmayacaktır. Eğer siz de araçlarınız için online olarak araç bandrol sorgulama yapmak istiyorsanız araç ruhsat bilgilerinizi yanınızda bulundurmanız ve sorgulama ekranındaki forma girmeniz yeterlidir. Sistem tarafından tüm vergi durumunu detaylı bir şekilde döküm halinde sunulacaktır. Böylece sunulan bilgiler üzerinden yapacağınız inceleme ile birlikte hem araçlar için vergi durumunu görebilir hem de vergi işlemlerinizi zamanında, kolay bir şekilde yerine getirebilirsiniz.