ARABANIN KAZASI VAR MI?

Araç almak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi arabanın kazasının olup olmadığıdır. Aracın eski yıllarda yapılmış herhangi bir kazasının olup olmadığını öğrenmek isteyenler bu konuda Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmektedir.

Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan hizmetlerden sadece araç plakası üzerinden kaza bilgisi alınabilmektedir. Arabanın kazası var mı, araç kaza yaptı mı gibi çeşitli soruların yanıtını sizler de SMS servisi üzerinden sorgulama yaparak alabilirsiniz. Yapılan sorgulamalarda kişilere güncel bilgiler sunulduğu gibi her zaman doğru olarak bilgi alınması mümkün değildir.

Araçlarda yaşanan kazalar sonrasında kazanın sigorta kayıtlarına aktarılmaması ya da trafiğe bildirilmemesi durumunda yapılacak sorgulamalarda da bu tür kaza bilgisinin alınmasını önlemektedir. Bu nedenle sorgulama yapan kişilerin her zaman bu tip durumları da göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Araç kazaları ile ilgili günümüzde artık tüm işlemler kayıtlara geçmiş olsa da eski yıllarda yapılan ihmaller nedeniyle yapılmış kazalara ulaşılamaması ve bilgi alınamaması mümkündür. Bu nedenle araçların kaza durumları hakkında bilgi almak isteyen kişilerin belirtilen detaylara dikkat etmesi ve kriterler dahilinde işlemlerini sürdürmesi çok daha yararlı olacaktır. Araç kazasının öğrenilmesi noktasında kişilerin araç plakasını yazarak mesajı 5664 göndermesi yeterli olacak ve böylece araç hakkındaki tüm kaza bilgilerine erişim sağlanacaktır. Sizler de kolay bir şekilde sunulan hizmetlerden belirtildiği gibi yararlanabilir ve sonuç bilgileri inceleyerek ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

kaza