5664 OTOKONTROL ARAÇ SORGULAMA

5664 otokontrol araç sorgulama hizmeti, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından vatandaşların kullanımına sunulmuştur. Trafik ile ilgili araçların hasar kaydı, değişen parça bilgisi, kasko durumu gibi detaylı konularda bilgi alınabilecek olan 5664 otokontrol araç sorgulama hizmetleri aynı zamanda ücretli olarak sunulmaktadır. Bu nedenle 5664 otokontrol araç sorgulama üzerinden işlem yapacak olan vatandaşların ücretlendirme bölümüne dikkat etmesi gerekmektedir.

5664 Otokontrol Araç Sorgulama Ücretleri

5664 otokontrol araç sorgulama işlemlerinin SMS aracılığı ile yapıldığı için işlem ücretleri de telefon hatları üzerinden tahsil edilmektedir. Bu açıdan ön ödemeli hat sahiplerinin gerekli bakiyeleri hatlarında bulundurması gerekmektedir. Eğer vatandaşlar faturalı bir hatta sahipse, 5664 otokontrol araç sorgulama işlem ücreti direk faturaya yansıtılacaktır. Bu açıdan ödeme konusunda vatandaşların işlem yapmadan önce bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.

5664 otokontrol araç sorgulama üzerinden yapılacak olan işlemler için gönderilecek mesajlarda belirli şablonlar oluşturulmuştur. Bu nedenle de vatandaşların gönderecekleri mesajlarda şablonlara uygun olarak mesaj göndermesi gerekmektedir. Aksi halde talep işleme alınmayacaktır. Şablonlar hakkında bilgi için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden sunulan sayfadan yardım alınabilir. İlgili sayfa için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir ve direk 5664 otokontrol araç sorgulama işlemleri sayfasına giriş yapabilirsiniz. Sayfa aracılığı ile tüm vatandaşlar nasıl mesaj gönderileceğini öğrenebilir.

5664 OTOKONTROL ARAÇ SORGULAMA HİZMETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ